Site Loader
istanbul-boğazı

İstanbul dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olup kıtalar arası konumu sayesinde oldukça önemli bir konuma sahiptir. Yüzyıllar boyu farklı medeniyetlere ev sahipliği etmesi nedeniyle zengin tarihi miraslara ve kültürel zenginliklere sahiptir. Her yıl milyonlarca göç alıp göç veren bu heybetli kalabalık şehirde birçok milletten insan yaşadığı gibi birçok insan da turistik amaçlı gezilerle bu güzel şehri ziyaret etmektedir.

En çok ziyaret edilen yerlerin başında tarihi yarımada ve yarımada da yer alan Ayasofya müzesi, Sultanahmet cami ve Topkapı sarayı müzesi gibi daha birçok tarihi yapı yer almaktadır. Merkezi konumu sayesinde yarımadaya ulaşımı kolaydır. Tarihi zenginliklerinin yanı sıra İstanbul, Marmara denizi ve Karadeniz’e sahili olan ve bu şehirde plaj ve sahil turizmi de gelişmiş olan bu şehirde her yıl binlerce kişi tarafından turistik gezi ve kütürel geziler ile turist çekmektedir.

Tüm bu güzelliklerinin yanı sıra geniş yelpazede kültürel yemekleri sayesinde yemek gezginlerine de hitap etmektedir. Gezerken yeni lezzetler keşfetmek isteyenlere hitap eden bu şehir. Hem ekonomik tatil hem de lezzetli bir tatil yaşamanızı sağlar. Bilinen güzelliklerinin yanı sıra bilinmeyen güzellikleri ile de keşfedilmeyi bekleyen bu güzel şehir her yerden misafir kabul etmektedir.