Site Loader

Kefalos Aydıncık Plajı – Gökçeada

Tatil merkezlerinin yoğunlaşması ve kalabalıklaşması ile birçok insan kendine huzurlu bir tatil yapabileceği daha sakin yerler aramaya başlamıştır. Gökçeada sakin da bu kişilerin ilk tercihlerinden biridir. Yapısı ve sakinliğiyle ziyaretçilerine aradıkları huzurlu tatili sunmaktadır. Aynı zamandan Aydıncık Plajı olarak da geçmekte olan plaj, konaklama imkânı olan ve bölgenin en sevilen plajlarından biridir. Gökçeada Tuz Gölü ile yakın bulunan plaj bu sayede tuz gölünün pozitif etkilerinden yararlanmaktadır. Bölgede yaşayan flamingolar renk şöleni oluşturmaktadır.

kefalos-imroz-aydıncık-plajı

Kefalos Aydıncık Plajı

Gökçeada yani eski adıyla İmroz adasında yer alan Kefalos Plajı diğer adı ile Aydıncık Plajı, Gökçeada’da günübirlik tesisleri bulunan tek plajdır. Altın rengi bir kumsalı ile Kefalos, 1200 metre plaj uzunluğuna sahiptir. Adanın en ünlü plajlarından olan Kefalos, içerisinde bulunan konaklama tesisleri ile de hizmet vermektedir. Aydıncık plajı kamp, pansiyon ve özel sörf dersleri gibi imkânlar sunan tesisler özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. Son zamanlarda yabancı sörfçülerin de bu plaja ilgi göstermesi ile plaj ve çevresi bir sörf bölgesi halini almaktadır. Diğer popüler tatil beldelerinin oldukça kalabalık olmasından, Gökçeada huzurlu tatili ve su sporlarını arayan ziyaretçiler için vazgeçilmez noktalardan biri haline gelmiştir.

Gökçeada’da Gezilebilecek Yerler Nereler? 

  • Sualtı Milli Parkı
  • Tuz Gölü
  • Laz Koyu
  • Kuzu Limanı
  • Marmaros Şelalesi
  • Peynir Kayalıkları
  • Zeytinli
  • Tepeköy
  • Yıldız koyu
  • Aydıncık Plajı

Kefalos Plajında Neler Yapılır?

Kumu oldukça temiz ve altın sarı ile bej rengi arasında tonlarda olan plajı ziyaretçilerine unutamayacakları bir görüntü yaşatmaktadır. Rüzgârın oldukça etkili olduğu bölgede rüzgâr sörfü gibi su sporları da sıklıkta yapılmaktadır. Bunun dışında kitesurfing ya da kiteboarding sporlarının da yapılması için uygun olan yerlerden olup plajda bunun gibi birçok imkân bulunmaktadır. Bu sörfe uygun yapısı ile yabancı turistlerin de gözdesi olan Gökçeada Kefalos Plajı, özellikle yerli ve yabancı sörfçüler için vazgeçilmez bir sörf merkezi halini almıştır. Merkeze 10 kilometre uzaklıkta bulunan plajda yer alan konaklama tesislerinde yemek, konaklama, su sporu dersleri gibi imkânlar sunulmakta tercihe edilmesi durumunda merkezde konaklanarak günübirlik şekilde plaja gelinebilmektedir. Yaz döneminde oldukça kalabalık olabilen plaja sezonun henüz açılmadığı Eylül-Mayıs gibi aylarda ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca buraya gittiğinizde sahil kenarındaki Tuz Gölü’nde çamur banyosu da yapabilirsiniz.

Kefalos Plajı Özellikleri ve Plaja Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Gökçeada’nın tüm sahil kıyıları mavi bayraklıdır. Yazları Gökçeada’ya turistlerin rahat ulaşım sağlayabilmesi için uçak seferleri yapılmaktadır. Gökçeada’da toplu ulaşımın çok yaygın olmadığı için tatil sürecini planlarken yolculuğunuzu kişisel aracınızla yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede adanın pek çok noktasını gezme imkanı bulabilirsiniz.

Gökçeada’da konaklama için merkezi konumuyla öne çıkan Kaleköy civarını veya eşsiz manzarası ve badem ağaçlarıyla ilgi çeken Bademli’yi, denize yakın olmak ve sörf yapabilmek için ise Kefalos Plajı çevresini değerlendirebilirsiniz.